Saç Dökülmesini Önleyen Losyon

14 Kas

Saç dökülmesi zaman zaman kadınların da yaşadığı önemli bir problem olsa da, asıl olarak bir erkek sorunudur. Saç dökülmesinin stres, hastalık, irsi gibi bir çok nedeni olabilir. Saç dökülmesini engellemek için ilaçlar, sprey, losyon, iğne, bitkisel karışımlar uzun yıllardır piyasada bulunmaktadır. Ancak tüm bunlara rağmen dünya saçı dökülmüş, bir bölümü ya da tamamı kelleşmiş insanlarla doludur.

Aktarların Uğraş Alanı

Yağ ve Yumurta
Yağ ve Yumurta

Bir çok aktar, saç dökülmesini engellediğini, dökülen saçları yeniden çıkarttığını iddia ettiği karışımlar satar. Aktarlar, gerek bir mucizeyi yakalamak, gerek satışlarını arttırmak için bitkisel karışımlar üzerinde kafa yorarlar. Ulusal bir televizyon programına katılan kadın aktar, saç dökülmesini önleyici özel bir losyon tarifi verdi. Tarif, bir anda popülerleşti.

Mucize Losyonun Tarifi

Losyonu hazırlamak için aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz, biberiye, lavanta, kekik, ısırgan otu, kırkkilit otu alıyorsunuz. Tüm otları, 2 litre suya atıp, kısık ateşte 15 dakika kaynatıyorsunuz. Daha sonra suyu bir şişeye süzüp, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edildikten sonra duşa girmeden önce ve duş sonrası masaj yaparak uygulanmalıdır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir