En İyi Selfie Nasıl Çekilir?

23 Ağu

Günümüzde herkesin sosyal ağlarda paylaştığı fotoğraf türlerinden birisi de Selfie’dir. Türkçe de öz çekim anlamına gelen selfie herkesin günde defalarca çektiği bir fotoğraf şeklidir. Uygulamaların ağlarında ya da mesajlar arasında herkes fotoğraf çekip göndermektedir. Ancak herkes istediği açıyı yakalayamaz yada fotoğrafta olduğundan daha kötü çıkabilir.

selfie
selfie

İşte bunu engellemek adına yapılması gerekilen bazı şeyler vardır. Bunlardan birisi de geniş açılı çekimler için mutlaka selfie çubuğu kullanmanız gerektiğidir. Bu tür fotoğraflarda kolların görünmemesi ve manzaranın tam olarak alınabilmesi oldukça önemlidir.

Eğer ki iphone kullanıyor iseniz kulaklığınızın tuşu ile fotoğraf çekme imkanınız bulunmaktadır. Selfie çekerken uzun görünen kollar ve beraberinde gelen büyük yüz sizi olduğunuzdan daha kötü gösterecektir. Bu nedenle bu görüntüye gerek kalmadan kulaklık ile stand çekim yapabilirsiniz.

selfie çekmek
selfie çekmek

Selfie Çekimlerinde Doğru Açı

Selfie çekerken dikkat etmeniz gereken bir konuda fotoğrafı çektiğiniz açı olacaktır. Çünkü selfie çekimi kısa mesafeden yapıldığı için hangi açıdan kendinizi çektiğiniz fotoğrafta nasıl çıkacağınızı oldukça etkilemektedir. Vesikalık çeker misali düz çekim kesinlikle doğru bir seçim değildir. Kameraya görüş açısının biraz yukarısında tutarak, hafif sağ ya da sol açı ile kendiniz için en iyi açıyı bulmanız gerekmektedir ve tüm selfie çekimlerinizi böyle yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu şekilde yüzünüzü daha pürüzsüz ve ince gösterme imkanınız olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir