Pos Cihazı Türleri Ve Başvurusu

21 Ağu

Pos cihazları artık her işletmenin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Birçok kişi nakit yerine kredi kartı kullanıyor ve bu sebeple de sadece nakit ödeme isteyen firmalardan ve iş yerlerinden uzak duruyorlar. Sizler de ilk kez bir iş yeri açıyorsanız ya da var olan işletmenize bir pos cihazı alıp kredi kartına da banka kartı ile de ödeme sunmak için pos cihazı nasıl alınır yazımızı dikkate alabilirsiniz.

pos cihazı
pos cihazı

Pos Cihaz Türleri

Pos cihazlarının artık birçok farklı türü var. İsterseniz sanal pos olarak sadece internet üzerinden, mobil pos olarak gidilen her yerde ödeme almak için ya da sadece sabit olarak da kullanılabilen klasik poslar ile hizmet alabilirsiniz.

Bankanıza Başvuru Yapınız

Pos cihazı almadan önce hem çalıştığınız bankanızdan hem de diğer bankalardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Sizlere uygulana komisyon uygulaması bankadan bankaya göre değişiklik gösteriyor. Bu sebeple taksit oranları ya da tek çekim komisyon oranlarına göre herhangi bir banka ile çalışma yapabilirsiniz.

pos makinesi
pos makinesi

Pos Başvurusu Yapmak İçin

Bankanıza başvuru yapınız ve eğer şahıs firması iseniz imza beyannamenizi ve vergi levhası ile kimliğinizi götürmeniz yeterli olacaktır.

Eğer ticari ortaklı bir firma iseniz o halde ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası ve ticaret sicil belgesini bankanıza ulaştırmanız gerekiyor. Diğer gerekli işlemler banka tarafından yapılacak ve pos cihazı sizlere zimmetli olarak getirili kurulacaktır. Genellikle internet hattı ya da telefon hattı üzerinden iletişim sağlanılarak pos cihazları kullanıma açılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir