Farklı Aksesuarlar ile Hazırlanan Dekorasyonlar

18 Ağu

Aksesuarlar dekorasyon uygulamalarını tamamlayan parçalardır. Aksesuar seçimlerinizde dekorasyonunuz ile uyumlu olan modellere yer vererek tam bir uyumu yakalayabilirsiniz. Dekorasyon uygulamanızda tercih edilecek olan farklı aksesuar seçimleri ise ortama hareket kazandıracaktır. Bu uygulamalarda aşırıya çakmak kötü bir görüntünün yaşanmasına sebep olurken göz yorgunluğuna da sebep olacaktır. Bu sebep ile farklı aksesuar tercihlerinde abartıya kaçmamak ve stil olarak da birbirinden çok uzaklaşan modellere yer vermemek gerekir.

dekorasyon hataları

Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılır?

Aksesuar kullanımı oda da hareketliliği sağlarken aynı zamanda dekorasyonunda tamamlanmasına destek olur. Son derece sade olarak planlanan mobilyalar arasında konumlandırılacak olan aksesuarların yanı sıra duvar aksesuarları da oda içinde farklılığı yaratacaktır. Bunların yanı sıra aydınlatma seçimlerinde de değişik aksesuar kullanımlarına yer açabilirsiniz.

Aydınlatma aksesuar tercihlerinde mumlar, fenerler, mumlukların yanı sıra lambader ve abajur gibi seçimler arasından da odanızın genel havasına uyum sağlayacak olan model tercihlerini kullanabilirsiniz.

Aksesuar kullanımı ile aynı zamanda odanızı daha geniş ve ferah gösterme imkânını da yakalayabilirsiniz. Dar ya da küçük ebatlara sahip olan odalarda bu alanında derinliğini arttırmak için aynı kullanımına yer açabilirsiniz. Farklı çerçeve ve modellere sahip olan ayna tasarımları arasından seçim yaparken dekorasyon stiliniz ile olan uyuma dikkat etmeniz önemlidir. Avangart dekorasyon modelinde taşlar ile süslenen ayna seçimine yer açılabilirken modern dekorasyonlarda ise daha sade ayna stiline yer açılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.