Sıcak Havalarda Cereyana Dikkat

28 Ağu

Sıcak havalar ile beraber birçok hastalıkta kendini göstermeye başladı. Gribal durumlar ile sık karşılaşılmasının yanı sıra kas tutulmaları da yaşanıyor. Özellikle cereyana maruz kalmak bu hastalıkların yaşanma oranını da artırıyor.

Havaların ısınması ile beraber daha serin ortamın yaratılması için açılan kapı ve pencerelerden esen rüzgâr o anlık büyük bir ferahlamaya ve serinlemeye yer açarken uzun vadede sıkıntı yaratabiliyor. İki rüzgâr arasında kalınması durumunda oluşan cereyan da kalan kişilerde gribal durumların yanında kas tutulmaları da görülür. Terli olarak cereyana maruz kalınması ise farklı birçok hastalık ile karşılaşılmasına etki edebilir. Oldukça ciddi hastalıklarında yaşanması mümkündür. Bu sebeplerden dolayı havaların ısınması sonrasında özellikle cereyanda kalınmamaya çalışılması önemlidir.

Klima Kullanımı

Yaz sıcaklığından kurtulmak ve daha serin ortamlarda iş yapabilmek ya da zaman geçirebilmek için klimalara yer açılıyor. Klimaların kullanımında hava sıcaklığına göre derecelerde düşürülerek daha fazla fayda elde etmeyi ise birçok kişi tercih ediyor. Özellikle dışardan gelerek klimayı açtığınızda derecesini en düşüğe getirmek hemen hemen birçok kişi tarafından tercih edilmekte olup serinlik sonrasında ise derecenin yükseltilmesine ise yer verilmiyor. Bu ise ciddi hastalıkların yaşanmasına sebep olmaktadır.

Klima kullanımında derece ayarının yirmi beş altına düşürülmemesi önerilir. Aynı zamanda bu kullanımlarda da oda ebatları önemlidir. Odanıza fazla gelecek olan bir klima seçimine yer açmamanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir