Fransız Mutfak Dekorasyonu

21 Eyl

Fransız mutfak dekorasyonu en basit tabir ile abartılı ve ışıltılı mobilyalar ile elde edilebilen bir dekorasyondur diyebiliriz. Gösterişli bir havaya sahip olan bu mutfaklarda genellikle taşlı avizeler, altın varaklı eşyalar ve el yapımı oymalı sandalyeler kullanılır.

fransız mutfak modelleri
fransız mutfak modelleri

Fransız mutfak dekorasyonuna sahip olan mekanlar oldukça eğlenceli ve alternatif bir tarza sahiptir. Fransız dekorasyonda kullanacağınız toprak tonlarındaki renkler ile oldukça ferah mekanlar elde edebilirsiniz.

Krem rengi, kahverengi ve altın sarısı ile bej gibi renkler bu tür mutfaklar için seçebileceğiniz ideal renkler arasındadır.

Fransız Dekorasyon ve Aydınlatma Seçenekleri

Eğer daha canlı ve enerjik bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız kırmızı, yeşil ve bordo gibi renkleri mobilyalarınızda ve aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

Dolal ahşap ile birlikte lavabo üzerinde seramiğin kullanıldığı fransız mutfak dekorasyonunda mavi ve su yeşili gibi renkler tercih ediliyor.

Kullanılan renklerden anlayabileceğiniz üzere ışığın yoğun olmayacak şekilde loş olarak yapılması gereklidir. Bu sebeple klasik tasarımlı avizeler bu dekorasyon içerisinde büyük bir öneme sahiptir.

Kullandığınız eşyaların ışıltılı olmasından dolayı aydınlatmayı orta ayarda yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir