Kilonuza Dikkat Edin

19 Eyl

İnsanların son dönemlerde en büyük problemi fazla kilolardır. Fazla kilolar sizi hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak fazlasıyla zorlar. Sevdikleriniz çeşitli aktiviteler yaparken siz fazla kilolarınızla o aktivitelere katılamayabilirsiniz ve bu da sizi ruhsal olarak etkiler. Kilo vermek birazda hırs işidir. Ama bu hırsı abartmamak gerekir.

kilonuzu koruyun
kilonuzu koruyun

Kilo bir anda verilecek bir şey değildir. Eğer bir anda kilo veriyorsanız bilin ki, hastalık kapıdadır. Kiloyu sağlıklı yöntemlerden yararlanarak ağır ağır verin. Hırsınız için sağlığınızdan olmayın. Kiloyu evde oturarak veremezsiniz. Ya diyet yöntemini kullanacaksınız ya da spor yapacaksınız. Spor yapmak sizi korkutmamalı. İlla salonlara gidip, aletlerle uğraşmanıza gerek yok.

spor yapmak
spor yapmak

Günün belirli vakitlerinde çıkın evinizden ve rahat olabileceğiniz bir alana gidin. Park ve sahil gibi. Tempoyu 10 dakikada bir arttırmak koşuluyla yürüyüşünüze başlayın. Vakit geçtikçe bu yürüyüş, hafif tempo koşuya dönüşecektir. Koşmak için kendinizi zorlamayın. Yürüyerek de kilo verebilirsiniz. Kaslarınızın çalışma halinde olması istenmeyen kilolarınızı vücudunuzdan atar. Bir süre bunu deneyince farkı sizde göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir