Geceleri Horlamaya Son

24 Tem

Horlama sorunu olan kişiler, çevresini de rahatsız ederler. Kendi beslenme ve hayat düzeninizi şekle sokarak önüne geçebilirsiniz.

Geceleri horlamamak için ne yapmalı ve nasıl çareler bulunmalı, herkesin merak ettiği durum. Horlama nedenleri farklı olduğu için mutlaka doktora danışmanız gerekli.

Horlamanın Önüne Nasıl Geçilir?

Akşam yemeklerini geç saatlerde yememeniz önemli. Geceleri ağır yemeklerden kaçının. Alkol özellikle horlamaya neden olur.

horlama
horlama

Yatmadan önce alkol kullanmayın.Fazla kilosu olanlar aşırı horlar. Kilo dengenizi yapmanız önemli. Yatış pozisyonlarınıza dikkat edin. Yüzüstü ya da yan yatarak uyumak, horlamayı engeller.

Yan yatamıyorsanız sizlere bir tavsiye. Yatmadan önce yan tarafınıza bir çorap koyun. Ne zaman dönecek olursanız sizi uyarır.

Uyumadan önce odanızı mutlaka havalandırın. Kuru ve sıcak odalar, horlamaya neden olur. Sigara tüketimini azaltmanız gerekli.

Sigara içiyorsanız akşamları az tüketmeye özen gösterin. Başı yüksekte tutan yastıklar horlamayı önler. Geceleri hafif tempolu spor yapmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekli.

Düzenli nefes alma teknikleri ise solunumunuzu düzenler. Düzenli bir hayatla horlama sorununuzun önüne geçersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir