Sarı Nokta Hastalığına Vitamin Çözümleri

26 Tem

Göz rahatsızlıkları içerisinde sarı nokta ciddiliği ile bilinir. Kişileri kör olma noktasına kadar getirebilir. Sarı nokta hastalığına vitamin desteği ile ciddi sorunların önüne geçebilirsiniz. Görme sorunları ve bulanık görme belirtileri arasındadır. Oözellikle internette çok duran ve kitap okumayı sevenlerin dikkat etmeleri gerekir. Zamanla okuma güçlüğü dahi yaşanır.

sarı nokta
sarı nokta

Sarı Nokta Hastalığını Yenen Gıdalar

Gözlere önemli vitamin balıktır. Balık yağı da aynı etkiyi sağlar. Düzenli balık yağı hapı alımıyla bu rahatsızlığın önüne geçersiniz. A vitamini içeren havuç ise mevsiminde düzenli olarak yenmeli. Sağlıklı ürün grupları ile beslenme sizleri gözlerinizde oluşacak zararlardan korur.

a vitamini
a vitamini

Çinko ve selenyum da aynı şekilde göz sağlığında etkili. Brokoli ve yeşil yapraklı sebzelerden bol tüketmelisiniz. Kaliteli ve düzenli beslenme programı tüm sağlık problemlerinin önüne geçer. Gözlerinize düzenli göz jimnastiği yaptırmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı bir göz için her gün düzeli göz jimnastiği gözlerinizi koruyacak.Gözlerin yorgunluğunu poşet çayları da alır. Çayın ara kalanını pamuğa dökün ve gözlerinize pansuman yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir