Göz Kaşıntısı Nasıl Geçer?

3 Mar

Herhangi bir sebepten dolayı ortaya çıkan göz kaşıntısı hissini ovalayarak geçirmek son derece yanlış ve tehlikeli bir davranıştır. Gözünüzü ovaladığınız zaman göz içerisinde yer alan ince tabakalara zarar verebilirsiniz. Göz ovalarken retina yırtılması gibi ciddi problemler dahi ortaya çıkabilir.

göz kaşıntısı
göz kaşıntısı

Gözünüzde kaşıntı ortaya çıktığı zaman en keskin yöntemlerden birisi uzman bir doktora gözükmektedir. Ancak nadir yaşadığınız ufak bir kaşıntı var ise ve bunun gözünüze bir cism kaçması ya da batması ile ortaya çıktığını düşünüyorsanız soğuk bir su ile yıkayarak kaşıntınızı bir süreliğine geçirebilirsiniz.

Alerjik Sebepler Nelerdir?

Gözünüz aşırı kaşınıyor ve alerjik sebepler ile kaşıntı yaşıyorsanız, anti alerjik etkilere sahip olan damlalar ile kaşıntıyı durdurabilirsiniz. Polen veya diğer bitkilere karşı alerjiniz var ise bu ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

göz kaşımak
göz kaşımak

Kedi, köpek kaynaklı evcil hayvanlardan dolayı kaşıntı yaşıyorsanız dışarıda ve evinizde bu hayvanlardan uzak durmanız gereklidir. Ayrıca bayanların kullandıkları kozmetik makyaj malzemelerinin seçimlerinde de titiz davranmaları gereklidir. Kalitesiz ve güvenilir olmayan makyaj malzemelerinden mutlaka uzak durmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.