Mini Etek Giymenin Altın Kuralları Nelerdir?

4 Mar

Etek giymeyi sevmeyen kadın neredeyse hiç yoktur. Uzun ya da kısa, bol ya da dar derken yüzlerce tek modelini gün lük hayatın içinde sıkça kullanırlar. Tabii bir de işi gereği klasik giyinmek zorunda olan kadınlar için etek vazgeçemedikleri bir parçadır.

mini etek
mini etek

Mini Etek Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her kadın gerek özel günlerde gerekse de gündüz şıklığında birçok defa etek giyer. Ancak modanın hatta giyinmenin altın kuralı olan proporsiyon gerçeğini de görmezden gelmemek gerekir. Çünkü vücut tipinize göre parçalar seçtiğinizde çok daha şık görünürsünüz. Mini etekler de doğru seçilmesi gereken parçaların başında gelir. Mesela bacak ve basen bölgenizden şikâyetçiyseniz asla dar ve fazla mini etek giymemelisiniz. Çünkü bu sizi daha kalın ve deforme gösterecektir.

mini etekler
mini etekler

Alt bedeninizde fazlalığınız olduğunu düşünüyorsanız, A form etekleri de tercih edebilirsiniz. Hatta bu model etekler tam size göre olabilir. Fazlalıklarınızı kapattığı gibi aynı zamanda şekli itibariyle sizi daha ince gösterebilir. Bu gibi ayrıntıları gözden kaçırmamakta her zaman fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir