Günlük İhtiyacımız Olan 4 Besin

27 Mar

İnsan vücudunun gün içinde toplam 4 besine kesinlikle ihtiyacı vardır. Bu 4 besinin tüketilmemesi takdirinde vücut, günlük alması gereken besinleri alamamış ve besin dengesini de oluşturamamış olacaktır. Bu da zamanla git gide vücut içinde sağlık bozulmalarına yol açacaktır. Sağlığınızın bozulmasını istemiyorsanız bu 4 besini tüketmeniz gerekiyor.

meyve sebze
meyve sebze

Nelerdir?

Bu 4 besin sağlığınıza doğrudan etkilidir. Almazsanız kaybeder, alırsanız kazanırsınız. Bu besinlerin başında tabii ki su geliyor. İnsanın günlük su tüketimi çok önemlidir. Her gün en az 2 litre su tüketilmelidir. Bu rakam çok değildir. Aşağı yukarı gün içinde 8-9 bardak su içmek hakikaten de fazla değildir. Unutmayın gün 24 saat.

su
su

Suyun dışında ikinci olarak her gün lif ihtiyacınızı karşılamanız gerekiyor. Meyve, sebze ve buğdayda bulunan lif sizi diyabetten de korur. Ahududu, yulaf ezmesi ve mercimek tüketerek bu ihtiyacı giderebilirsiniz. Ayrıca omega 3 ihtiyacınızı da gidermeniz şarttır. Sizi her türlü hastalıktan koruyacaktır. Son olarak doğru gelişmek ve diri kalmak için kalsiyum almayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir