Sıcak Havaların Neden Olduğu Hastalıklar

25 Mar

Havaların halen oldukça sıcak olduğu bugünlerde doktorlar yaşlıları, kronik hastalığı bulunan kişileri ve güneşin altında çalışmak zorunda olan bireyleri uyarıyor. Sıcak havaların sebep olduğu bazı sıkıntı verecek hastalıklar var. Sonbahara giriş yapmamıza rağmen sıcaklar halen peşimizi bırakmıyor. Yine oldukça fazla bir şekilde bunaltıcı havalarla karşı karşıyayız.

kalp krizi
kalp krizi

Bu havalarda dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü sıcak havalar toplamda 5 tane hastalığı tetikliyor. Sizin için büyük bir tehlike arz edecek olan bu hastalıklardan haberdar olun ve tedbirinizi ona göre alın. Ülkemizin üniversitelerinden birinde yapılan araştırma sonucu belirlenen sıcak hava sebepli hastalıklara bir göz atalım.

Nelerdir?

Listenin başına kalp krizi yer alıyor. Kalp krizi riskiniz %40 oranında artıyor. Buna alacağınız önlem sıcak havalarda ve özellikle yazları açık giyinmek, yorucu işler yapmamak ve bol sıvı tüketmek olacaktır.

kriz
kriz

Böbrek taşı riskinizin de artacağından haberdar olun. Bunu da yine bol bol sıvı tüketerek aşarsınız. Cilt kanseri de muhtemel hastalıklardan. Terledikçe sık bir şekilde üstünüzü değiştirin. Diyabet hastalığına karşı da dengeli beslenmeli ve bol sıvı tüketimi yapmak gerekiyor. Son olarak migren içinde, mecburi kalmadıkça güneşe çıkmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir