İş Arkadaşları ile İlişki Nasıl Olmalı?

23 May

İş dünyası oldukça zorlu bir yer. Hangi sektör olursa olsun fark etmez, insanların bu alanda başarılı sonuçlar elde etmesi adına dikkat etmeleri gereken bazı şeyler bulunuyor. Aksi halde ortaya çıkacak olan sonuçlar tahmin edilenden çok daha kötü olabilecektir. Bunu bilen pek çok kişi de artık iş dünyasında etkili şekilde yer almak adına neler yapması gerektiğine hiç olmadığı kadar fazla dikkat ediyorlar.

iş arkadaşı
iş arkadaşı

Sınırları Doğru Belirleyin

İnsanların büyük bir kısmının iş hayatında yapmış olduğu en büyük hataların başında, gereksiz yere insanlarla ilişkilerinde samimi olmaları gelmekte. Belki onlar bunu kötü niyetleri ile yapmıyor olabilirler fakat karşı tarafın samimiyeti konusunda tam olarak bilgi sahibi olmadıkları zaman ortaya oldukça kötü sonuçlar çıkabilir. Bunların olmasının engellenmesi adına mutlaka arada belirli bir sınır olmasına dikkat edilmelidir. Koyulacak olan sınır ilk başlarda kişilere zor gelse de daha sonrasında arada istenilen durum ortaya çıkmış olacaktır.

iş arkadaşıyla ilişki
iş arkadaşıyla ilişki

Patronu Kimsenin Yanında Eleştirmeyin

Patron ya da yönetici kademesindeki insanlar hakkındaki düşünceleriniz, iş dünyasında konuşurken dikkat etmeniz gereken konuların başında gelmekte. Çünkü her ne kadar sizin yakınınızmış gibi görünseler de insanların büyük bir kısmı iş yerinde yükselmek adına arkadaşlarını kullanmaktan çekinmezler. Dolayısıyla bu aşamada yapılması gereken şey, iş arkadaşları ile beraberken onlar patron ya da yönetici kademesindeki kişiler hakkında konuşuyor olsa bile mümkün olduğu kadar yorum yapmamak olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir