Erken Gebelik Nasıl Belli Olur?

21 May

Özellikle bilinçli olarak gebe kalmaya çalışıyorsanız ya da istem dışı cinsel ilişkide korunmayı başaramadı iseniz, adet gününüz yaklaşmadan stres içinde kalabilirsiniz. Acaba hamile miyim gibi soruların yanıtını ancak adet sonra yapacağınız test ile öğrenmek gerekiyor diye sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Erken gebelik belirtileri ile sizler de elbette yüzde yüz olmasa da bir umut hamile olup olmadığınızın varsayımına ulaşabilirsiniz.

erken gebelik
erken gebelik

Erken Gebelik Testleri

Gebelik testleri genellikle adet tarihiniz geçtikten sonra alınıp yapılan testlerdir ama artık teknoloji buna da el attı ve ilişkiden ortalama bir hafta sonra dahi gebe kalıp kalmadığınızı söyleyen erken gebelik testleri piyasaya çıktı. Yüzde yüz doğru söylüyor diyemeyiz ama genel olarak başarılı sonuçlar verdiği kesin. Fiyat olarak normal gebelik testlerinin 4 katı daha fazla olsa da yine de birçok aceleci kadın bu yolu tercih ediyor diyebiliriz.

Bol Bol Uyku

Gebeliğini oluşma sırasında ortaya gelen beden değişikliklerinim arasında kesinlikle uyku istediği geliyor. Eğer bol bol uyumak istiyorsanız bunu da bir gebelik belirtisi olarak ele alabilirsiniz.

gebelik testi
gebelik testi

Göğüs Ağrısı

Aynı zamanda göğüs ağrısı çekmeniz de yine erken gebelik belirtisi olarak en çok dikkate alınan durumlardan biridir. Sanki adet olacakmışsınız gibi bir ağrı olur fakat bir türlü hastalanma meydana gelmez. Tüm bunlar elbette yine kalp sesini duymadan gebesiniz yanıtını vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.