Java Nedir?

8 May

Internet ve bilgisayar artık hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Java daha internetin hatta bilgisayarım bile hayatımızda olmadığı yıllarda var olan bir yazılım türüdür. James Gosling tarafından üretilen bu yazılım bir programlama dili olarak tanımlanabilir. Bu yazımızda Java ile ilgili ayrıntılı bilgileri kısa ve  net bir şekilde siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik.

java
java

Java Ve Tarihi

Java Sam microsystems tarafından 1995 yılında ortaya çıkan bir programlama dilidir. Öyle ki Java yüklemezseniz birçok programını veya uygulamaya çalıştıramazsınız. Hatta bazı web siteleri Java olmadığı için açılmayabilir. Dolayısıyla hem hızlı hem de güvenilirdir. Bu nedenle özellikle laptoplardan oyun konsollarına depolama veri depolama merkezlerinden süper bilgisayarlara ve cep telefonlarına kadar her yerde Java ile karşılaşabilirsiniz.

java nedir
java nedir

Java yazılımını ücretsiz indirebilir misiniz? Evet internetten ücretsiz olarak indirebilirsiniz. En yeni Java sürümü sayesinde uygulamalarınızın daha güvenli ve daha verimli şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.  Yazılım geliştiricilerin geneli bunu tercih ediyo. Çünkü bilgisayar platformları için yüksek performanslı uygulamaların gelişmesine olanak sağlar. Kurumsal  uygulamalarına sahip olmanın maliyetini azaltır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir