Duvar Boya Rengi Seçimine Dair Bazı İpuçları

5 May

Eğer evinizi yeni dekore ediyorsanız kesinlikle ve kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir nokta da duvarların rengidir. Çünkü eve aldığımız eşyalar ve dekorlar ile duvarların rengi bir ahenk içinde olmak zorundadır. Pek tabii ki duvara uygun rengi seçmek kolay bir iş değildir. Bu nedenle bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza boya renkleri seçerken nelere dikkat etmek gerektiği ile ilgili bazı bilgilerden kısaca söz etmek istedik. Çünkü onlarca renk tonu arasından seçim yapmak kolay olmayacaktır.

duvar boya seçimi
duvar boya seçimi

Duvar Rengi Seçimi

Peki eviniz için nasıl bir duvar rengi seçmelisiniz. Biz sizlere sevdiğiniz kumaşlardan, eşyalardan ve kağıtlardan ilham almamızı tavsiye ediyoruz. Eğer isterseniz birden fazla rengi aynı anda kullanabilirsiniz. Çünkü son zamanlarda bu oldukça trend. Yani seçtiğiniz renk zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. Ayrıca eğer isterseniz sevdiğiniz fotoğrafları, kartpostalları, dergi sayfalarını kumaş parçalarını da biriktirebilirsiniz.

boya seçimi
boya seçimi

Bu birikimler arasında size cazip gelen rengi fark etmek daha kolay olur. Eğer evinizde rahatlatan ve ferahlatan bir etki yaratmak istiyorsanız bir tek rengin farklı tonlarını kullanmalısınız. Aynı rengin iki veya daha fazla tonları mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir