Kan Şekeri Düşüklüğüne Karşı Bazı Öneriler

16 Haz

İnsan vücudunda kan şekeri dengesi iyi tutulmalıdır. Eğer kan şekerinin sürekli düşüyor veya yükseliyorsa mutlaka uzman bir doktora danışmanız gerekir Yorgunluk çarpıntı ve bunun gibi belirtiler sizde de var ise büyük ihtimalle kan şekerinizi de düşüklük mevcuttur. Bu yazımızda kan şekerinde dengesizlik olanların nasıl beslenmesi gerektiğini kısaca anlatmak istedik.

kan şekeri
kan şekeri

Kan Şekerini Dengelemek İçin Nasıl Beslenmeli?

Bilinmesi gerekir ki karbonhidratlar kanda şeker oranını çok az etkiler. Bu yüzden sizlere önerimiz tam buğday ekmeği ve tam buğday ekmeği gibi diğer unlu ürünleri tüketmenizi olacak. Lif alımı arttırmanız gerekir. Bu sayede sindiriminiz kolaylaşır. Özellikle kuru baklagil meyve tahıl ve buğdayda lifler bol bulunur. Şeker bal reçel lokum gibi basit karbonhidratlardan uzak durun.

şeker hastalığı
şeker hastalığı

Öğünlerinizi de az az yemeye özen gösterin. Meyveleri taze tüketmeye çalışın ve şeker eklenmemiş olan konserve meyvelerinden yiyin. Eğer kan şekeri sürekli düşen bir kişi iseniz kafein içeren içeceklerden ve yiyeceklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Çünkü kafein insana halsizlik ve benzeri kötü hisler veriyor. Alkolden uzak durmanız gerekir. Çünkü alkol kan şekerinin düşmesine sebebiyet verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir