Karakteri Ele Veren Göz Rengi

1 Tem

Doğumumuz ile birlikte fiziksel özelliğimize eklenen göz rengimiz sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda karakter analizimiz içinde fikir sunuyor. Farklı göz renkleri farklı karakterleri yansıtırken analizler sonucundan ortak belli özellikler saptandı. Yapılan araştırma sonuçlarına göre mavi, yeşil, kahverengi ve ela göz rengine sahip olan kişiler ile ilgili karakter özellikleri detaylandırıldı.

göz
göz
  • Ela Göz Renginin Karakter Özellikleri

Çok dikkatli olduğu araştırmalar sonucunda saptanan ela gözlüler her ayrıntıya takılırlar ve dikkat ederler. İnsanları kolaylıkla okuyabilme özelliğine sahip olan ela gözlüler ayrıca ince hesap yaparlar. Onlardan hiçbir şey kaçmaz.

  • Mavi Göz Renginin Karakter Özellikleri

Arkadaş canlısı olarak ifade edilen mavi gözlüler hiç tanımadıkları kişiler ile kısa sürede samimiyet kurabiliyorlar. Kolay kolay kararsızlık yaşamayan mavi gözlü kişiler ne istediğini bilen kişilik özelliğine sahiptirler. İsteklerini elde etmede kimi zaman bencilliklerini de kullanırlar.

göz rengi
göz rengi
  • Yeşil Göz Renginin Karakter Özellikleri

Yeşil göz rengine sahip olan kişilerin genel özelliği arasında korkusuzlukları geliyor. Birçok kişinin cesaret edemediği şeye yeşil gözlüler anında müdahil olabilirler. Özgüvenleri yüksek olan yeşil gözlüler aynı zamanda etraflarına güçlü imajını çizmekten hoşlanırlar.

  • Kahverengi Göz Renginin Karakter Özellikleri

Kendilerine yetebilen kahverengi gözlüler korkulara karşı emindirler.Hayat ile baş etme yeteneğine sahip olan kahverengi gözlüler aynı zamanda yaşadıkları ya da yaşayamadıkları şeylere karşı şikayetçi olmazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir