Halı Seçimi ve Kullanımı

20 Haz

İnsanların evlerinde olmazsa olmaz eşyaların başında kuşkusuz halı gelir. Halı, evin dekoratif anlamda şık görünmesini sağladığı gibi insanların ayaklarının ev içinde de korunmasını sağlar. Piyasa koşullarında birçok marka ve modelde halı bulunur. Halı seçiminde ise tüketicilerin dikkatli olması gereken durumlar vardır. Öncelikli olarak tercih edeceğiniz halının iplik türü çok önemlidir.

halı almak
halı almak

İplik türü kullanılan makine halıları akrilik, yün ve polyester malzemelerdir. Yün iplikten oluşan halılar dayanıklı, esnek ve yumuşak özellikli olup kullanımı ve temizliği son derece kolaydır. Evinize halı seçerken bilmeniz gereken halının parçalı mı yoksa duvardan duvara mı buna karar vermek gerekir. Evinizde çocuk varsa halı tercihinizi bile çocuklarınıza göre yapmalısınız.

Halı Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Çocuklu evler ve özellikle çocuk odaları için halı satın alırken biraz daha dikkatli olmak gerekir.  Özellikle çocuklu evlerde tercih edeceğiniz halı sağlıklı olmalıdır. Halı seçiminde dikkat edilmesi gereke unsurlardan birisi de renk ve desen seçimidir. Halı seçiminde huzurlu ortam seçimi için mutlak olarak pastel olan renkleri seçmek gerekir.

halı seçimi
halı seçimi

Açık renkli halılar eve ferahlık verse de birçok kadın kolay kirlenebileceği düşüncesi ile tercih etmezler. Koyu renk halılar ise bulunduğu ortamı olduğundan çok daha küçük gösterir. Toprak tabir edilen renkler ve tonlarından yapılacak olan halı tercihleri ise evinizde sıcak bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olur. Halı seçimini seçkin mağazalardan ve online alışveriş sitelerinden yapabilirsiniz.

Halı seçiminden sonra dikkat etmeniz gereken diğer konu ise Halı Yıkamadır. İzmir Halı Yıkama Firmaları arasında Beşerler Halı Yıkama Firması oldukça profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir