Kaybettiğiniz Zamanlar için 7 İpucu

18 Haz

Bazen endişe ya da depresyondan sıkıntınız olmadığı halde ortada bir yerde sıkıştığınızı,  hayatınızı yeniden değerlendirdiğinizi ve neden olduğundan emin olmadığınız zamanlar yaşarsınız. Mantıklı bir şekilde ne yapılacağı hakkında düşünemiyor, herhangi bir kimlik duygusu taşımıyor veya herhangi bir şeye konsantre olamıyor musunuz? İşte, hiçbir zaman içinden çıkamadığınız zamanlarda ne yapmanız gerektiğine ilişkin bazı ipuçları.

boş vakit
boş vakit

1- Sorunlarınızı Kabullenin: Kabul en zor şeylerden biridir, ancak kendinizi nasıl hissettiğinizin farkında olmak, bazen oldukça rahatlatıcı olabilir.  Bir durumun kabulü iyileşmenin yarısıdır.

2- Birisi ile konuşun: Bir psikologa gitmek fikri cazip gelmiyorsa, telefonla, mesajla ya da bire bir birisiyle düşüncelerinizi paylaşmak baskıyı alacaktır.

3- Ortam Değişikliği: Güneş ışığı olmadan soğuk bir odadaysanız, güneşin parlamasıyla daha sıcak bir odaya geçmelisiniz. Yeni bir yere taşınmak dünyanızı değiştirebilir.

zaman
zaman

4- Müzik Dinlemek: Modunuzu değiştirecek müzikler gerçekten ruh halinizi dramatik biçimde değiştirebilir. Size kaybolmadığınızın ve yalnız olmadığınız mesajını verir.

5- Etrafınızda İnsanlar Olmalı: Sizi destekleyen arkadaşlarınızın ve ailenizin olduğunu bilmek, kendinizi yalnız hissediyorsanız sizi rahatlatacaktır.

6- Kendinize Bir Görev Verin: Takviminizdeki bir şeyi zamanlayın, tam olarak doldurmayın, çünkü bunu gerçekleştirmek daha zor olacaktır. Bir etkinliğe katılmak, bir konsere gitmek vb şeylerden size yön verecek 1 veya 2 şey

7- Aktif Olun:  Yürüyüş yapın, egzersiz yapın, meditasyon yapın ya da Resim yapmak, bahçe işleri ile uğraşmak gibi yaratıcı bir hobi bulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir