Kilo Verememenizin 5 Sebebi

15 Eyl

Sıkı bir diyet yapmanıza rağmen hala kilo veremiyorsanız, kilo verememenizin muhtemel 5 sebebini sizler için sıralıyoruz.

egzersiz yapmak
egzersiz yapmak
  1. Kahvaltı Yapmamak

Kahvaltı atlamak gün içerisinde daha fazla acıkmanıza sebep olur. Kahvaltıda yumurta, tahıl ve müsli gibi lifli gıdalar tüketirseniz bir sonraki öğüne kadar kendinizi enerjik ve tok hissedebilirsiniz.

diyet
diyet
  1. Sık Atıştırmak

Yalnızca tadına bakmak için yediğiniz 1 parça pastanın vücudunuzdan atılmasının bir hayli zor olduğunu unutmayın. Gün içerisinde kendinizi kontrol etmeye çalışın ve kalorisi yüksek gıdaları atıştırmayın.

  1. Tatlı Gıdalar

Tatlı gıdalar arasında yer alan şekerlemeler ve çikolatalar fazla kilo aldıran gıdalardır. Bunlar dışında kahve ve çay içiyorsanız içine atacağınız şeker de diyet döneminde sizin için zararlıdır.

yağsız beslenin
yağsız beslenin
  1. Yağlı Beslenmek

Yağ oranı yüksek olan gıdalar tüketmeniz hızlı bir şekilde kilo almanıza yol açar. Tükettiğiniz peynirin bile yağsız olanını seçmeye özen göstermelisiniz.

  1. Egzersizi Atlamak

Başarılı bir diyetin sırrı egzersiz yapmaktan geçer. En sıkı diyet programını dahi uygulasanız eğer egzersiz yapmıyorsanız bu diyetten etkili sonuçlar elde edemezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir