Kırgın Çiçekler

30 Ara

Son zamanlarda kendinden çok söz ettiren yaz dizilerinden biri, Kırgın Çiçekler. Yapımcılığını NTC Medya’nın yaptığı drama dizisi, her hafta pazartesi günü ATV ekranlarında yayınlanıyor. Yeni bir dizi olmasına rağmen kurgusu ve oyuncu kadrosunun dikkat çekmesi nedeniyle şimdiden oldukça ilgi görüyor.

Dizide; Özgür Çevik’i Toprak, İpek Karapınar’ı Feride, Biran Damla Yılmaz’ı Eylül, Mehmet Aykaç’ı Serkan, Veda Yurtsever’i Nazan, Sacide Taşaner’i Neriman, Zeynep Irgat’ı Hediye, Gökçe Akyıldız’ı Songül, Hazar Motan’ı Cemre, Çağla Irmak’ı Kader, Aleyna Solaker’i Meral, Arif Diren’i Güney, Nil Keser’i Defne, Cansu Fırıncı’yı Kemal, Derya Artemel’i Mesude, Esma Yılmaz’ı Büşra, Zeynep Parla’yı Cansu, Erdal Bİlingen’i Tevfik, Yunus Emre Terzioğlu’nu Cenk, Dilara Mücaviroğlu’nu  Aleyna, Seda Güngör’ü Merve ve Burak Aslan’ı da Burak rolleri ile görüyoruz. Bu karakterler içinde Toprak, Feride ve Eylül ön planda.

Kırgın Çiçekler
Kırgın Çiçekler

Dizinin Konusu

Dizi yetimhanede kalan bir grup genç kızın hikâyelerini anlatıyor. Annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşayan Eylül, bir gün üvey babasının tacizine uğrar. Eylül konuyu annesiyle paylaşır. Annesi ise ne yapacağını bilemez ve Eylül’ü bir yetimhaneye bırakır. Böylece Eylül için zorlu bir yaşam başlar.

Yetimhanede kalan bu kız öğrenciler bir kolejde eğitim görürler. Yetimhanenin müdür yardımcısı Feride, onlara yardımcı olur. Kolejde eğitim gören zengin öğrenciler de bulunur. Dizide zengin – fakir çatışmasını gayet net vurgulanıyor. Zengin öğrenciler ile yetimhanede kalan öğrenciler arasında sürekli bir çatışma vardır.

Dizide kadına şiddet, tecavüz, sınıf ayrımı gibi sosyal sorunlar oldukça ön planda. Bundan dolayı, her yaştaki insanların izleyebileceği saatlerde yayınlandığı için Kırgın Çiçekler dizinin yayından kaldırılması üzerine çalışmalar yapıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir