Kış Bahçesi Yaratma

9 Şub

Yazın keyifle zaman geçirilen bahçeler kışın soğuk ve yağışın etkisi ile kullanılamaz hale geliyor. Yaz aylarında yaşanan keyfi sürdürebilmek için bahçenizin bir alanına kış bahçesi hazırlayabilir ya da balkonunuzu kapatarak kış bahçesi haline dönüştürebilirsiniz. Kış bahçesini bütçenize göre ya da zevkinize göre farklı şekillerde dizayn edebilirsiniz.

dekoratif kış bahçesi
dekoratif kış bahçesi

Bahçenizin bir alanına oluşturacağınız kış bahçenizi ister köşeli ister kare olarak planlamanız mümkün. Yeterli oturma alanına sahip olan bu kapalı mekânın her yanının cam olması gereklidir. Kış bahçesi planlamanız içinde küçük bir şömine koymanız ile bu alan için şık bir dokunuş katarken, aynı zaman da uzun zaman geçirebileceğiniz mekânın sıcak olmasını sağlamanız mümkün.

Kış bahçesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kış bahçenizi dekore ederken ihtiyaç duyduğunuz her hangi bir alan planlaması olarak hayatta geçirmeniz mümkün. Yemek yeme alanı, oturma alanı ya da çalıma alanı gibi hobi alanı olarak da değerlendirebilirisiniz. Değerlendirme şeklinize göre de farklı dekorasyon stillerini hayatta geçirebilme şansınız bulunuyor.

kış bahçesi
kış bahçesi

Country dekorasyon kış bahçelerinde en çok rastlanan dekorasyon uygulaması olsa da klasik ya da modern tarz dekorasyon örneklerini de bu alanda görmek mümkün. Bu alanda evinizde fazlalık olan parçaları değerlendirebilir ve bu eşyaları dönüştürerek istediğiniz stilin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.   Satın alacağınız dekorasyon stiliniz ile uyumlu olan birkaç aksesuar ile bahçeniz muhteşem bir hal alacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir