Kız Çocukları için İlginç Oda Tasarımları

11 Şub

Kız çocuklarınız mutlu edecek renkli oda tasarımları ile çocuklarınız hem eğlenecek hem de odalarının keyiflerini sürecek. Kız çocuklarınıza kendi iç dünyalarını yansıtacak oda tasarımı yaparsanız oyun oynarken ya da ders çalışırken kendini daha huzurlu hisseder. Süsleri ve canlı renkleri seven kız çocuklarınızın odalarına ilginç renkli objeler koyabilirsiniz.

çocuk odası
çocuk odası

Kız Çocuklarınız İçin Oda Tasarımlarında Püf Noktaları

Pembe renkleri seven kız çocukları özellikle odalarında pembe ağırlıklı eşyaların olmasını ister. Pembe rengi beyaz ve krem gibi uçuk tonlarla kullanmanız odaya daha ferah bir hava verir. Renkli oda hazırlarken ilk olarak yatak örtülerini patchwork tarzında olan renkli modellerden seçmelisiniz. Renkli halı ya da renkli perdeler de odayı hareketlendirir.

Kız çocukları zamanlarının büyük bir bölümünü odalarında geçirmeyi severler. Yatak, çalışma masası ve dolabı dışında hobileri için ayrı bir köşe oluşturmalısınız. Duvarın bir bölümüne kara tahta yaparak özgürce resim çizmesini sağlayabilirsiniz. Tüylü eşyalardan hoşlanan kız çocuklarınıza obje seçerken dikkatli olmalı ve renkli tasarımlı ve tüylü eşyaları da odaya koymalısınız.

çocuk odası tasarımları
çocuk odası tasarımları

Odasının bir köşesine raflı dolap koyarak içine bebeklerini ya da sevdiği oyuncakları yerleştirerek çocuğunuzun odasına renk getirebilirsiniz. Ranzalı yatak seçimi yaparken özellikle alt kısmının dolaplı olmasına özen gösterin. Eşyalarını ya da özel oyuncaklarını ranza altındaki dolaba yerleştirebilir ve çocuğunuza daha geniş oyun alanı sağlayabilirsiniz. Oda geniş ise küçük bir kanepe koyabilir ve renkli yastıklarla kanepeyi süsleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir