Koldan Yağ Aldırma 

12 Mar

Günümüzde kilo vermek zor bir hale gelmiştir. Bunun için çeşitli sporlar ve diyetler yapılsa da istenilen oranda yağlardan ve fazlalıklardan kurtulmak oluş olmaz. Yani en önemlisi yağ yakmanın zorluğudur. Kişi ise ideal kilosuna kavuşsa da istediği sonucu elde edemeyebilir. Vücudun görünümünü bozan yağlar, en çok karın, kol, göbek ve bacak gibi bölgeler de bulunur. Bu kısımlar da oluşan yağlar, çok kolay giderilemez. Spor ve diyet ile bu yağlardan kurtulmak, uzun bir süreci kapsar.

Fazlalıklardan ve yağlardan kurtulmak için, liposuction, en çok tercih edilen yöntemdir. Serinin daha elastik olması, yağların daha ince bir hale gelmesi bu yöntem ile mümkündür. Koldan yağ aldırma da sıklıkla tercih edilir. Çünkü kol bölgesinde ki kilolu görüntü, vücut yapısını estetik göstermez ve birçok kişi ihtiyaç duyar. Bu işlemin nasıl yapıldığı da merak edilen konular arasında yer alır.

koldan yağ aldırma

Koldan Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Koldan yağ aldırma işlemi için, ilk olarak kol bölgesine iğnelerle özel bir ilaç verilir. Bu sıvı, bölgenin düşmesini sağlar. Bu işlemden sonra, kola kesikler açılır ve kanül ismi verilen vakum cihazından gelen maddeler, bu kesilerin içine geçirilir. Bu şekilde ama işlemine geçiş yapmış olunur. Yağların parçalanması sağlandığı için, çekilmesi daha kolay olur. Vakum cihazı bu görevi yapar.

Yağ çekmenin de bir sınırı vardır. En tavsiye edilen 4 litreye kadar olan çekimdir. Daha fazlası gerektiği zaman, takım kontrol ve tektiklerin yapılması gerekir. Liposuction yapılırken ne kadar sürdüğü de sorulan sorulardan biridir. İşlem yapılacak bölgeye bağlı olarak, ortalama 1.5 saat civarı sürer. Bazen daha kısa ve veya uzun da sürebilir. Operasyon bittikten sonra bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Sağlık açısından önemlidir.

 Koldan Yağ Aldırma Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koldan yağ aldırma işlemi sonrası, hastanede 24 saat gözetim altında tutulabilir. Bazen hafif işlemlerde aynı gün de taburcu edilebilir. İşlem gören bölgelerde ağrı ve renk değişikliği görülebilir. Bunun için ağrı kesici kullanmak, ihmal edilmemelidir. Operasyondan sonra, mutlaka koruyucu korse takılmalıdır.

Yaklaşık 1, 1,5 ay takılması tavsiye edilir. Bu süreçten sonra, gerek kalmaz. Kesiler yapıldığı için, ilk dönemlerde izler kalabilir fakat Belirli bir süre sonra kendiliğinden geçer. https://tugbadindar.com/hizmetler/yag-aldirma-liposuction linkinden bu konu hakkında detaylı bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir