Küçük Mutfakları Nasıl Ferah Hale Getirebilirsiniz?

2 Tem

Küçük mutfakların sorunları eşyaların nasıl ve ne şekilde yerleşeceğidir. Küçük mutfakları geniş göstermenin yolu ve ferah hale getirmek için farklı yöntemleri sizler de deneyebilirsiniz. Mutfak kapısını sürgülü yapmanız mutfağınızdan daha çok faydalanmanızı sağlar. Raylı kapılar her zaman her odalar için idealdir.

Küçük mutfakları geniş göstermenin yolu
Küçük mutfakları geniş göstermenin yolu

Küçük Mutfaklar Nasıl Geniş Gösterilir?

Mutfak tezgâhınız küçük ise ekmek kesme tahtasını büyük olanlardan seçerek kendinize farklı bir alan yapabilirsiniz. Elektrikli ev aletlerini ise ufak olanlardan almalı ve yerden tasarruf etmelisiniz. Mutfağınıza fazla aksesuar koymayın ve sade eşyaları tercih edin. Raf kullanımını dolaplarınızda artırın. Işıklandırma ise mekânın hem canlanmasını hem de daha ferah hale dönüşmesini sağlar.

Küçük mutfakları geniş göstermenin yolu
Küçük mutfakları geniş göstermenin yolu

Kullanım alanlarınızı her zaman boş bırakın. Perdeleri ufak olanlardan seçerseniz içeriye ışık girmesini sağlarsınız. Çiçekli mutfak örtüleri mutfağınızın dar görünmesine neden olur. İlginç dekorasyon ile mutfağınızı daha güzel hale getirebilirsiniz. Fayans seçiminizi özellikle sade olanlardan tercih edin. Küçük mutfaklarda geniş desenler her zaman mekânı daraltır. Mutfak ayrıntısı önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir