Kudret Narı Mideye Faydalı Mı?

9 Tem

Birçok hastalıkların tedavisinde bitkisel çözümlerin yer aldığını bildiren uzmanlar mide hastalıklarında da doğal çözüm önerilerini sunuyorlar. Bir tropikal bölge meyvesi olan kudret narı mideye faydası ile bilinen bir meyvedir. Reflü, gastrit ve ülser gibi mide rahatsızlıkları için kullanılabilecek kudret narı tam bir mucize sunuyor.

kudret narı
kudret narı

Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Mide ülseri, bağırsak iltihabı, kabızlık, gastrit gibi rahatsızlıklara iyi gelen kudret narının kullanım şekli ise bal ile karıştırarak tüketilmesidir.

Olgunlaşan kudret narı bir tabakta ezilir bir miktar bal ile karıştırılıp ve sabahları aç karnına bir çorba kaşığı tüketilir.

kudret narı faydaları
kudret narı faydaları

Mide ve bağırsaklarda yaşanan rahatsızlıklara çözümler sunan kudret narı ayrıca egzama ve sedef hastalığı içinde fayda sağlar. Yara ve iltihaplara da iyi gelen bu meyve rahim yaralarına iyi gelir, hücre yeniler, yanık tedavisinde kullanılır ve karaciğeri destekler.

Taze olarak bulunabildiği zaman olan eylül aylarında bal ile karıştırarak tüketilen meyve taze olarak bulunamayacağı zaman için ise doğal zeytinyağı içinde 6 ay süre ile bekletilebilir. Şifa bulabilmek için 41 gün boyunca yemek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir