Masa Tenisi Masasına Dair Bilinmesi Gereken Önemli Detaylar

7 Ara

Günümüzde giderek yangınlaşan bir spor dalı olan masa tenisi oldukça eğlenceli bir hobi oldu. Genç ya da yaşlı her yaştan spor tutkunlarının vazgeçemediği masa tenisi her geçen gün yaygınlaşmaya ve ünlenmeye devam ediyor. Öyle ki ev, okul, iş yerleri ve çeşitli oyun salonları sahiplerinin satın almayı tercih ettiği masa tenisi masası ile spor masa tenisi raketi ve topu olan herkesin bu gibi yerlerde kolayca oynayabileceği eğlenceli bir spor.

 

 

Masa Tenisi Masası Nasıl Olmalı?

 

Masa tenisi masası nasıl olmalı diye sorulursa eğer bu soru için birkaç özellikten bahsetmek gerekli olabilir. Her şeyden evvel masa tenisi masası uzun ve 9 ayaklı olur. Veyahut 5 ayaklı ve dikdörtgen şekilde olur.

Ölçülerine dair kabaca bilgi vermek gerekirse yaklaşık 2. 74 santimetre uzunluk olmalı. Eni ise 1524 cm civarı olmalı. Son olarak yerden yükseklik seviyesi ise ortalama 76 santimetre civarlarında olmalı.

 

Ayrıca normal özelliklerde bir masa tenisi masasına yaklaşık 30 santimetre kadar yukarıdan atılacak topun tekrar 23 cm kadar zıplama yapması gerekir.

 

Masa yüzeyi koyu bir renge sahip olmalı ve yandaki çizgilerinin yaklaşık 2 cm olması şarttır.

Masanın file ile ayrılan 2 saha kısmını da dikey şekilde olan merkez çizgisi ayırır. Bu çizgi masayı eşit şekilde 76.25 cm olarak böler.

 

Masa Tenisi Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Her şeyden evvel masa tenisi masası satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta masa tenisi masa markasıdır. Ürün kalite standartlarına uygun ve garantili olmasına özen gösterilmeli. Şık tasarım, sağlamlık ve diğer birçok özellik dikkate alınmalı.

 

Kapalı bir mekanda oynanabilen masa tenisi masası kesinlikle iç mekan kullanımına uygun olmalıdır. Satın alırken yan profil kalınlığı, profil özellikleri, ayak profili, klasik kurulu ebatlarına, katlanabilir özelliği olup olmadığına, cihaz ağırlığına, yüzey kaplaması kalitesi, tekerleklerin kalitesi gibi onlarca hususa dikkat etmek gereklidir. Ayrıca sıçrama faktörüne ekstra özen göstermeli. Seçeceğiniz masa tenisi masası sıçrama faktörü ile kişisel ihtiyaçlara en uygun özelliklere sahip olan ürünü seçmenizi sağlar. Keza kenar yapısı korumalı olur ise masa tenisi masası üst zemininde denge sağlanır.

 

Yüzey kaplama özelliğinde dikkat edilecek husus güneş ışığı gibi farklı harici ışınların neden olabileceği yansımaların oyuncuyu rahatsız etmemesi amacı ile olumsuz etkileri ortadan kaldıran parlama önleyici yüzey özelliğine sahip olup olmamasıdır.

 

Sonuç itibari ile masa tenisi sporu ile ilgilenenlerin nasıl bir masa tenisi masası satın almaları gerekeceği konusunda dikkat etmeleri gereken detayları bu makalede derlemeye çalışıldı. Siz de eviniz için oyun salonunuz veya farklı bir yer için masa tenisi masası satın almak istiyorsanız sayılan bu etmenlere dikkat etmelisiniz. Masa tenisi masası fiyatları marka ve ayrıcalıklı özelliklere göre değişkenlik gösterir. Sizin için en uygun olan ürünü makalemizi kılavuz alarak araştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir