Metalik Renkler ve Uyumu

26 Haz

2015 yılının bu yazında en moda ve en trend renklerden biri de metalik renkler. Peki moda renklerden olan metalik renklerden nasıl ve ne şekilde, hangi parçalarla kullanılmalı? Kıyafetlerle uydurması zor renklerden olan metalik renkler nasıl kombinlenmesi gerektiğine dair bilgiler bu yazıda siz değerli okuyucularımız için paylaşıldı.

metalik renkler
metalik renkler

Ayrıca birçok moda ikonunun bu kış koleksiyonlarında da kullandığı metalik renkler yazında karşımıza çıkacak.Metalik renk kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken her giyimde dozunda kullanılması gerektiği. Çünkü fazlası abartıya kaçacaktır.

Metalik Renkler Nasıl Kullanılır?

İlk olarak metalik renk kullanırken fazla parlak parçalardan uzak durmalı. Aksi halde ucuz bir görünüm sağlanır. Kullandığınız metal renklerin birbiri ile uyumuna dikkat etmelidir. Mesela gümüşi bir metal rengi yine aynı tonda başka parçalarla birleştirilmelidir.

metalik renkler
metalik renkler

Altın sarısı detayları olan bir çanta ile gümüşi bir çanta kullanırsanız en büyük hataya düşmüş olursunuz. Tavsiye olarak altın sarısı, lame ya da gümüşi renklerle siyah ve lacivert kullanmanız verilebilir.Eğer metalik renkler kıyafetlerde ise takı kullanmamak yerinde bir karar olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir