Sivilce Tedavisi Nasıl Olur?

24 Haz

İnsanların özellikle yüz bölgelerinde zamanla çeşitli sebeplerden dolayı sivilceler ve siyah noktalar meydana gelebilmektedir. Bulunduğunuz ortamın çevre koşulları ve havası ile ilgili de alakalı meydana gelebilen bu sivilceler, genellikle cilt yüzeyinde yağlanma ve kire bağlı olarak meydana gelebilmektedir.

sivilce tedavisi
sivilce tedavisi

Sivilcelerin tedavi edilmesi için ise her zaman doğal yollara başvurulmalıdır. Doğal yöntemler arasında ise cilt bakımı yöntemleri ilk sırada yer almaktadır. Güne başlamadan önce cildinizi doğal bir şekilde sadece su ile temizleyerek bakıma başlamalısınız.

Doğal Tedavi Yöntemleri

Su ile temizleyerek gözeneklerini açtığınız cildinize daha sonra koruyucu kremler sürerek sivilce tedavisi uygulamaya başlayabilirsiniz. Fakat bu tür tedaviler uzun süreli olduğu için bu bakım sürecinde fazlasıyla disiplinli olmalısınız.

sivilce tedavisi
sivilce tedavisi

Yanlış uygulayacağınız ya da yarım bıraktığınız sivilce tedavilerinin işe yaramayacağını ve kısa süre sonra sivilcelerin tekrar gelebileceğini de asla unutmayın.

sivilce tedavisi
sivilce tedavisi

Cilt bakımı kremleri ve doğal maskeler ile kurtulamadığınız inatçı sivilceleriniz var ise mutlaka uzman doktora gözükerek size uygun olan sivilce tedavisinin uygulanmasını sağlamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir