Mezoterapi ile Saç Dökülmesine İdeal Çözümler

29 Şub

Mevsim geçişlerinin saçları yıprattığı herkes tarafından bilinen büyük bir gerçektir. Yazın güneşten yıpranan saçlar, sonbaharda sürekli kuru hava sıkıntısından yorgun düşüyor. Kış aylarında da sert hava koşulları ile doğal seyrinden ayrılarak yıpranmaya meyilli hale gelen saçların kökten dökülmesi ve saçların zayıflaması kaçınılmaz bir hal alıyor. Bunun önüne geçebilmek için de birkaç öneriye ihtiyacınız olabilir.

mezoterapi nedir
mezoterapi nedir

Saç İçin Önemli Vitaminler

Saç mezoterapisi, saç derisine bazı bileşenler enjekte edilmesi ile uygulanır. Bu bileşenler aktif maddelerdir. Saç derisine küçük alanlara azar azar enjekte edilerek bu bölgelerin güçlenmesine ve saçın doğal döngüsüne geçiş yapmasına yardımcı olur.

saç dökülmesi
saç dökülmesi

Saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olan mineral, vitamin, antioksidan ve aminoasit karışımlarından oluşan solüsyon uygulanıyor. Ancak kişilerin saç ihtiyaçlarına bağlı olarak oranları değişen bu içeriklerde en sık kullanılan çinko, demir ve bakır gibi minerallerin yanında B grubu vitaminleri, minoksidil gibi bileşenlerdir. 8-10 seans üzerinden 1 hafta, 10 günlük aralıklarla uygulanıyor. Saç derisinde, köklerde hücresel çoğalma ve büyümeyi kolaylaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir