Saçlarınız Yaza Hazır mı?

28 Şub

Yaza girerken nasıl ki vücudunuzu bu enerjiye hazırlıyorsanız, aynı özeni saçlarınıza da göstermelisiniz. Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri olan saçlarına iyi bakması, onun kendine olan saygısını ve özenini gösterir. Peki, saçlarınızı yaza nasıl hazırlayacaksınız?

saç bakımı
saç bakımı

Yazın Saçlarınızı Her Gün Yıkamayın

Yazın gösterişli ve bakımlı saçlara sahip olmanın birkaç püf noktası vardır. Bunun ilk adımı saçınızı her gün şampuanlamamaktır. Çünkü zaten güneşin yıprattığı saçlarınızı bir de siz her gün köpürtürseniz, daha fazla kırılmasına sebep olursunuz. Bu neden 1 ya da 2 gün ara vermenizde fayda vardır. Bir diğer husus da, güneşe maruz kalan her bölgeniz için yapmanız gereken şey, saçlarınız için de geçerlidir. Yani nemlendirmek. Emin olun saçlarınız yaz aylarında uygulayacağınız neme daha fazla ihtiyaç duyar.

saç maskesi
saç maskesi

Bir sonraki adım ise, pek çok kadın tarafından bilinmese de saçlarınıza güneş kremi uygulamanızdır. Evet, kulağa tuhaf geliyor olabilir ama aslında mantığı çok basit. Nasıl ki cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş kremi sürüyorsanız, aynı işlemi aynı amaçla saçlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir