Muğla’da Görülmesi Gereken Yerler

14 Ara

Tatil bölgelerin içerisinde özelikle yaz döneminde ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında Muğla gelir. Muğla her anlamda insanları dinlendiren ve rahatlan bir şehirdir. Muğla’da görülmesi gereken bazı tarihi ve turistik bölgeler var. Muğla’ya yapacağınız ziyaret görmeniz gereken ve görmediğiniz zaman çok şey kaybedeceğiniz yerler vardır. Buna göre Bodrum Antik Tiyatrosu görülmesi gereken yerlerin en başında gelir.

muğla
muğla

Klasik Çağ Bodrum’de en güzel tarihi yapılardan birisi olup yıl içerisinde birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Anadolu’nun en eski tiyatrolarından birisidir. Muğla’da görülmesi gereken ikinci yer ise Bodrum Kalesi olmuştur. İki liman arası olan kale, Muğla’nın en gözde bölgesi olan Bodrum’un en çok turist çeken bölgesidir. Muğla’da görülmesi gereken yerlerden birisi de Halikarnas Mozolesi olmuştur. Birçok insanın merak ederek gittiği bu tarihi mekan Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia tarafından yaptırılmıştır.

Tarihin ve Turizmin Merkezi Muğla

Muğla’nın ziyaret edilmesi gereken en seçkin bölgelerinden birisi de yediler manastırı olmuştur. Her dönem ziyaret akınına uğrayan bu önemli mekan fotoğrafçıların ziyaret ettiği bir bölgedir. Muğla denizin olduğu gibi plajında en güzellerinin yer aldığı bir bölgedir. En beğenilen plajlar Sarıgerme plajı, akkum ve bozukkale plajı olmuştur.

fethiye
fethiye

Bölgeye gelen yabancı turistlerin akına uğrayan yerlerden birisi de günlüklü koyu olmuştur. Çevresinde bulunan otel ve pansiyonlarda dilediğiniz gibi kalabilirsiniz. Milas Müzesi, Şeytan Yalısı, Dalaman Çayı, Uyku Vadisi , Azmak Nehri, Saklı göl gezilmesi gereken bir başka turizm mekanlarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir