Cinsel Yolla Bulaşılan Hastalıklar

17 Ara

Cinsel birleşme toplumundaki yetişkin bireylerin yaptığı insan doğası hareketlerdir. Lakin günümüzde cinsel birleşmeden kaynaklı olarak yaşanan bazı hastalıklar vardır. Bu hastalıkların bazıları geçici olsa da bazıları da insan hayatını geneli etkilemekte ve hatta ölümlere neden olmaktadır. Cinsel yollarla bulaşan hastalıklar, aynı zamanda zührevi hastalıklar nitelendirilir.

cinsel hastalık
cinsel hastalık

Hastalık oluşma şekli ise enfeksiyon, Vajinal ilişki, oral seks ve anal seks olarak ifade edilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, çok eski bir geçmişe dayanan hastalık olup, bazı ülkelerin sağlık alanında da en büyük problemidir.

Hastalıkların Özellikleri

Cinsel yolla bulaşan hastalıkları vücuda yavaş yavaş etki eder. Mutlak olarak doktor tedavisi gerektiren hastalığın temelinde oluşturduğu hastalıklar, Chlamydia, Genital herpes, Genital siğiller, Hepatit B,  IV / AIDS, Trikomoniaz,  Molluskum Contagiosum,  Frengi, Pelvik Enflamatuar Hastalık , İnsan Papilloma virüsü,  Uyuz, Trikomoniaz , Frengi, gonore ve Maya enfeksiyonları olmuştur. Her biri insan ölümüne neden olabilecek bu hastalıklar farklı ülkelerden ülkemizde gelerek birden fazla birliktelik yaşayan kadınlarda da görülür.

cinsel yolla bulaşan hastalık
cinsel yolla bulaşan hastalık

Bundan dolayı bu kadınların hastalıklar durumları adli tıp tedavisinde yapılan testlerle ortaya çıkar. Dünya sağlık örgütleri bu hastalıkla ilgili yaptıkları açıklamalarda insanları dikkatli olmaya davet ettiler. Cinsel yolla bulaşan hastalıkların ne olduğu , hastalığın belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için yapılması gereken, internet üzerinden araştırma yapmak ve buna göre önlem almaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir