Müslüman Uygarlıklardan Günümüze Uzanan Yöntem Hacamat

17 Kas

Halk arasında son derece iyi bilinen ve geçmişi çok ama çok eskilere dayanan bir tedavi yöntemi olan hacamatın Yunan uygarlıklarında hatta Babil’de dahi kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle Müslüman uygarlıklar arasında hızla yayılan bu yöntem için tedavi kelimesi kullanılsa da, esasen hastalıklardan korunmak için de tercih edildiğini söylemekte fayda vardır.

hacamat
hacamat

Hücreler Arasında Kaybolan Enerjiniz Hacamat ile Geri Gelir

Vücudumuzun muhteşem bir mekanizma olduğunu ve adeta bir sanat eseri gibi konumlandırılmış olan hücrelerden oluştuğunu artık bilmeyen yok. Bu hücreler kendi aralarında bir enerji oluşturuyorlar. Her şey yolunda gittiği sürece buraya kadar bir sıkıntı yok. Fakat o enerjinin açığa çıkmasında bir sorun oluşursa yani hücreler arasındaki denge bozulursa, işte o zaman rahatsızlarda beraberinde geliyor. Tam da bu noktada bir kurtarıcı görevini üstelenen hacamat yöntemi akupunktur yöntemi ile oldukça benzeşmektedir.

hacamat nedir
hacamat nedir

Hücreler arasında oluşan enerji problemi hacamat uygulanarak çözümlenmeye başlar. Bu yöntem sayesinde hali hazırda bulunan rahatsızlıklarınız çözümlenebileceği gibi oluşabilecek rahatsızlıklar için de tedbir almış olursunuz. Ayrıca hacamatın uygulandığı bölgeler ile akupunkturun uygulandığı çalışma alanları aynıdır. Hücrelerinizin arasındaki kan akışını sağlayabilmesi ve enerji eksikliğinden kaynaklanan sorunları ortadan kaldırabilmesi için hacamatı mutlaka denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.