Mutfağınızı Dekore Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

11 Eki

Özellikle kadınlar olmak üzere evinizde en çok vakit geçirdiğiniz bölüm şüphesiz mutfaktır. Birde tamamen isteğinize göre tasarlanmış bir mutfağınız var ise, sadece yemek yapmak için değil, çayınızı kahvenizi içmek için de orayı kullanırsınız.

Mutfağınızın Kullanışlı Olmasına Özen Göstermelisiniz

Mutfak dekorasyonu bir salonu ya da yatak odasını dekore etmekten biraz daha farklıdır. Burada kullanışlı olması için ekstra çaba sarf etmek gerekir.

mutfak dekore etmek
mutfak dekore etmek

Örneğin ocak ile musluğun birbirine yakın olması, bulaşık makinesinin de aynı şekilde yine musluğa yakın olması, kullanışlı ve geniş bir evyenin tercih edilmesi gibi önemli ayrıntılar göz önünde bulundurulmalıdır. Yeni yapılan mutfaklarda genelde çamaşır makinesinin de bu bölümde tercih edilmesi zerinde daha fazla düşünülmesini gerektiriyor.

mutfak dekorasyon
mutfak dekorasyon

Kadınların mutfakta en fazla ihtiyaç duyduğu ve en çok özeni gösterdiği bölümlerden biri mutfak dolaplarıdır. Küçük ölçülerde sayıca fazla dolaptan ziyade işe yarayacak ölçülerde yeteri kadar dolap olması kadınların daha çok işine yarar. Çekmecelerin geniş ve derin olması da daha fazla malzemeyi saklayabilmesi açısından önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir