Hamileyken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

9 Eki

Her iki cinsinde hayatında en önemli dönem evlilik dönemidir. Her insan ömründe bir defa evlenmeyi ve bu evliliğinde de mutlu olmayı diler. Evliliğinde kendi içerisinde aşamaları vardır.

hamilelik
hamilelik

Nasıl ki hayatın en önemli aşaması evlilikse, evliliğin en önemli aşaması da bebektir. Özellikle bayan için önem arz eden hamilelik döneminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Doğmadan Değer Verin

Eğer sağlıklı ve sizinde vereceğiniz terbiyeyle hayırlı bir evlat sahibi olmak istiyorsanız tedbirinizi önce hamileyken alın. Hamilelik dönemini sağlıksız geçiren bir ebeveynin çocuğu sağlıklı doğsa bile ileride manevi açıdan problemler çıkartacaktır. Bunu önlemek için hamileliğinize değer verin ve karnınızda taşıdığınızın size ait olan bir canlı olduğunu unutmayın.

hamile
hamile

Eğer sigara içiyorsanız hamileyken elinizi bile sürmeyin. Sigara içilen bir ortamda da bulunmayın. Çünkü sigaranın kötü etkileri vücudunuza yayılacak ve hayata bırakacağınız en nadide eser olan çocuğunuza zarar verecektir.

sigara gebelik
sigara gebelik

Bunun haricinde alkolü de hayatınızdan tamamen çıkarın. Dengeli ve sağlıklı beslenin. Çocuğunuzu doğmadan sevin ve ona değer verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir