Mutfak Masaları

23 Oca

Fark edilmese bile mutfaklar evde en çok kullanılan alandır. Bu nedenle mutfaktayken oturulacak, yemek yenecek mobilyalar ya da ayaktayken de zaman geçirilebilecek alanlar önemli bir yer tutar. Mutfak için mobilya denince masa ve sandalyeler ya da tabureler gelir akla. Ancak masa seçimi doğru yapılmadığında mutfakta zaman geçirmek her zamankinden daha eziyetli hale gelebilir. Bu nedenle masa ve sandalye seçimi yapılırken mutfağın genişliği, tavan yüksekliği ya da dolapların ve tezgâhın dekoru göz önünde bulundurulmalıdır.

masa
masa

Küçük ve Büyük Mutfaklar İçin Masa Önerileri

Mutfak küçükse ve masa için dar bir alan mevcutsa, bu durumda modayı takip etmek öncelikler arasında yer alamaz. Bu tarz mutfaklar için belli başlı masa tasarımları mevcuttur ve kullanım rahatlığı açısından bu yönde seçim yapılması doğru olur.

Küçük mutfaklar için uygun seçim, açılır kapanır ve yer kaplamayan masalar olabilir. Her boyutu mevcut olan bu masa modelleri kullanım esnasında açılıp masa formuna getirilebilir ve kullanılmadığı zamanlarda katlanıp bir levha haline getirilerek gereksiz yer kaplaması önlenebilir.

masa modeli
masa modeli

Alan darlığı sorunu yaşanmayan mutfaklarda masa ve sandalye seçimi oldukça rahattır. Renk açısından mutfak dekorasyonuna uyum sağlamasına dikkat edilebilir. Ancak onun dışında pek fazla kurala uymaya gerek yoktur. Son zamanların en çok tercih edilen masa modelleri, oval tasarımlı modellerdir. Bu modeller için banklar tercih edilebilir ya da yuvarlak tabureler kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir