Numara Taşıyanların Başına Gelen Uyarı Sesi

8 Şub

Dünyada ve ülkemizde günden güne yaşanılan gelişmelerle beraber teknoloji de ilerliyor ve hayatımız daha da kolaylaşıyor. Numarasını başka operatöre taşıyanlar ya da taşımayı düşünenlere bir haberimiz var. Arama yaparken duyulan o farklı sesi istemeyenler artık duymayacak.

numara taşıma
numara taşıma

Uyarı Sesi Tarih Oluyor

Numaranın taşındığını anlamamıza yarayan o ses artık değişiyor. Bu uyarı sesi ile kullanıcının mağduriyetini önleme amacı güdülmüştü. Ama artık günümüzde uygun fiyatlı tarifeler sayesinde bu ihtiyaca gerek kalmıyor.

numara taşıyanlar
numara taşıyanlar

Resmi gazetede konu ile ilgili bir karar yayınlandı. 1 Ocak 2016 tarihine kadar numara taşıyan abonelere farkı gösteren uyarı sesi verilmeye devam edilecek. Fakat istemeyen aboneler bu ses tonunu almama hakkına da sahiptir. Yani artık numara taşıyanları aradığınızda duyduğunuz o ton isteğe bağlı olacak. Operatörler bu düzenleme ile beraber kullanıcılarına uyarı sesi tercihini istedikleri gibi yapabileceklerine dair bilgilendirici kısa mesaj yollayacaklar. Eğer isterlerse mesaja cevap vererek ya da müşteri hizmetlerini arayarak uyarı sesini iptal ettirebilecekler.

abone
abone

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir