Pilates İçin Doğru Adres

6 Şub

Bazıları zayıf olduğu halde fit görünmediğinden şikâyet eder, bazıları da duruş bozukluklarından rahatsız olur. Her iki durumun çaresi de pilateste. Hatta bazı insanlar sırf çok yaygın olduğu için, merak ettiğinden pilatesi dener ve son derece memnun kalır.

Pilates Uzman Ellerde Daha Etkili

pilates
pilates

Daha öncede belirttiğimiz gibi pilates son günlerde çok fazla tercih edilen bir spor olduğu için, birbiri ardına pilates salonları açılmaya devam ediliyor. Pilatesin belli başlı hareketlerini bilen herkes kendini pilates hocası olarak lanse edebiliyor ancak bu gibi durumlara karşı bilinçli olmakta fayda var. Çünkü bu sporun uzman eğitmenler tarafından yaptırılıyor olması her şeyden önce kişinin sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Kişi henüz tam anlamıyla hazır olmadan yaptırılan bir hareket, hoş olmayan sonuçlara sebep olabilir.

Pilateste Neler Öğrenilir?

Öncelikle öğreneceğiniz şeylerden biri doğru nefes alma teknikleridir. Size ilk öğretilen budur, daha sonra sporun bir diğer amacı olan duruş bozukluklarınızın belirlenerek ona yönelik çalışmalar yapılması. Vücut iskeletinizin durması gerektiği gibi olması için yani daha dik ve düzgün bir duruş sergilemeniz için gerekli çalışmalar yapılır. Bunlar siz de hayat boyu kalacak bilgilerdir.

Bütün bunlar ve daha fazlası için gerek hijyeni açısından, gerekse de sporun amacına uygun bir salon arıyorsanız Nişantaşı pilates tam size göre demektir. Uzman eğitmenler eşliğinde isterseniz topla yapılan pilatesi tercih edebilir isterseniz de aletli pilatesi deneyebilirsiniz. http://www.nisantasipilates.net/ ınternet sitesini ziyaret ederek orada paylaşılan bilgilerden siz de faydalanabilirsiniz hatta iletişim bilgileri sayesinde yetkililerle de konuşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir