Olmazsa Olmaz Öğün Kahvaltı

17 Mar

Gün içerisinde belirli aralıklarla yemek yeriz. Bu aralıkların tümü, üç öğün adı verilen zaman dilimlerine tekabül eder. Bu zaman dilimlerinde sağlıklı bir beslenme periyodu çizerek, sağlıklı bir hayata adım atmış oluruz. Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var, biraz onlara değinmekte fayda olacağını düşünüyorum.

kahvaltı
kahvaltı

Öğünlere Dikkat Edin

Üç öğün arasında en temel öğün olarak kahvaltı dikkatleri üzerine çekiyor. Kahvaltıda alınacak temel besin maddeleri, sizleri güne en iyi şekilde hazırlayacaktır. Kahvaltıyı kaçırmanız, gün içerisinde sizleri çok zorlayacaktır. Öğlen yemeğini bu noktada aşırı tüketmeniz, öğleden sonra işinize yoğunlaşmanıza mani olacaktır. Bu tamamen bir silsile içerisinde hareket eden bir durumdur.

kahvaltı yapmak
kahvaltı yapmak

Akşam yemeğinde ise durum daha da farklıdır. Kilolarınız ile başınız dertte ise, akşam yemeklerini fazla kaçırmamanız gerekir. Uyku öncesinde ise asla yemeğe, yönelmemeniz gerekir. Bu vakitlerde alınacak bir gıda, direkt olarak vücutta yer edecektir. Sindirim olayı çok zor olacağı için, akşam özellikle geceye doğru yemek yeme işleminden kesinlikle uzak duranız gerekir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir