Parlak Renkli Kıyafetler için Makyaj İpuçları

25 Mar

Parlak renkli kıyafetler bahar yaz aylarının en popüler trendi, ancak ne kadar parlak bir makyajla eşleştirmeniz gerektiği biraz düşündürücü olabilir. Canlı veya parlak renkli giysilerinizle ideal bir uyum için dikkat edilmesi gereken, giysi rengine ve aynı zamanda cilt ve saç rengine uygunluk gibi bazı noktalar var elbette. İşte iyi bir makyaj için birkaç öneri:

Uyumlu Makyaj Renkleri için 3 Öneri

  • Cildinize uygun bir pudra ve turuncu tonlarında ruj seçin. Saçlarınız ve cildiniz açık renkli ise daha yumuşak, şeftali tonları, daha koyu saçlı ve koyu tenli ise koyu turuncu, kiremit veya kırmızı tonları olan rujları tercih edin. Ruj seçiminizi parlak bir renk ile başlatın ve makyajınızın geri kalan kısmını doğal ve sade tutun.

 

  • Neon renkli rujlar, makyajda iddialı olanlar için iyi bir seçimdir. Üzüm, portakal ve kiraz pembe gibi neon renkler ile dudaklar ön plana çıkarılabilir. Tırnaklarda ise mercan pembesi, parlak turuncu ve yeşil renkli floresan gibi çılgınca isimlendirilmiş popüler oje renklerini tercih edebilirsiniz. Öte yandan, tırnaklardaki nötr pembeler ve kremsi beyazlar taze, saf ve dişil hissettiriyor.

 

  • Cesur bir ruha sahipseniz, en iyi göz farı nötr tutulur, ancak gözlerinizi daha çarpıcı göstermek istiyorsanız, far fırçasını açık mavi ve yeşil gibi 70’lerin renklerine daldırın veya 60’lı yıllara bakıp özel göz kalemi ve cömertçe uygulanmış maskara ile kedi gözlerini taklit edin.

Parlak renkler için makyaj çantanız içinde başka bir şey olmalı mı? Kişisel tercihleriniz belki buna karar verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir