Aldatılınca Bu Davranışlardan Uzak Durun

5 Mar

İster evlilik ister sevgililik döneminde çiftlerin en büyük korkularından bir tanesi aldatılmak. Gerek kadınlar gerekse erkekler aldatılma korkuları yaşarken kimileri ne yazık ki bu kötü tecrübeyi yaşamak zorunda kalıyorlar. Peki, böylesi bir durum sonrasında ne yapılmalı?

Sakin Kalın ve Ne Yapacağınıza Karar Verin

Aldatıldığını düşünen kişinin öncelikli olarak bunun gerçek olup olmadığını net olarak öğrenmesi gerekmektedir. Çünkü kimi zaman yaşanılan yanlış anlaşılmalardan ötürü evlilikler ya da ilişkiler bitebiliyor. Bunun olmasının engellenmesi adına ilk aşamada mutlaka karşılıklı görüşmeler yapılmalıdır.

Sonrasında ise ne yapılacağına karar verilmelidir. Birçok kadın özellikle de çocuklarından ötürü ya da maddi açıdan sorunlar yaşayacaklarını düşündükleri için ilişkilerini devam ettirmek istiyorlar. Sonrasında aldıkları sözlerin tam aksine tekrardan aynı sorun ile karşılaşıyorlar.

Şimdilerde ise bu konuda devlet kadınlara çok ciddi destek gösteriyor. Bunlar göz önünde bulundurularak ne tarz bir karar verilmesi gerektiğine karar verilmelidir. Fakat aldatılma sonrasında istisnalar olsa da erkekler tekrardan aldatmaya meyilli bir hale gelebiliyor. Bundan dolayı olay olduğu zaman sakince neler yapılacağına karar verilmeli.

Verilen karardan sonra ise sıra karşı taraf ile konuşulmaya gelecektir. Bu aşamada mutlaka sakin kalınmalıdır. Eğer ki karşı taraf şiddete meyilli biri ise mutlaka güvenilir bir ortamda görüşmeler yapılmalıdır. İlişki bitirilmek isteniyorsa, tüm detaylar hızlıca belirlenmeli ve gerekli olan adımlar doğru olarak atılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir