Parlak Saçlar İçin Pratik Çözümler

7 Oca

Günümüzde birçok bayan gerek kıyafetine, gerek taktığı çantaya, gerek makyajına önem verse de en önem verdiği şey kesinlikle saçlarıdır. Saçın bakımı için erkekler de çözüm üretiyor, maskeler yapıyor olsa da, bir kadın kadar yapamaz.

Saçlarınız Hakkında Tüyolar

Bir kadının saçları onun en değerli parçasıdır. Saçlar zararlı güneş ışınları, kirli deniz suları yanlış tercih edilen saç bakım ürünleri sebebi ile zarar görür ve yıpranır. Peki, parlak aynı zamanda sağlıklı saçlara kavuşmanın yolları nelerdir?

bakımlı saçlar
bakımlı saçlar

Alkolün cildi kurutma özelliğinin yanı sıra saçların da nem dengesini bozma gibi etkileri vardır. Hatta kurutmakla kalmayıp, saçın kırılmasına ve çatallaşmasına sebep olur. Alkol saç köpüklerinin içinde de bulunur. Bu nedenle saçınız çok fazla kuruysa köpük yerine, krem ya da serum kullanmanız saçlarınıza daha parlak bir görünüm kazandırır.

sağlıklı saçlar
sağlıklı saçlar

Saçlarınızı hiçbir zaman çok sıcak su ile yıkamayın. Sıcak su yağların akıp gitmesine neden olduğu gibi, aksine soğuk su saçların çok kısa sürede uzamasını sağlar. Doğal malzemelerden yapılmış olan kıllı saç fırçalarını tercih edin. Çünkü plastik veya öteki malzemelerden yapılmış olan saç fırçalara saça ciddi oranda zarar verir.

parlak saçlar
parlak saçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir