Parlak Tırnak Cilası Nasıl Doğru Uygulanır?

17 Şub

 

Tatil mevsimi, parlak tırnaklar için mükemmel bir zamandır. Bir yaz akşamı partisinde ya da özel bir davette mavi, gümüş veya çok renkli tırnak fantezileri için çarpıcı bir renk seçmek söz konusu olduğunda birçok alternatif mevcut. Sorun ise muhteşem bir pırıl pırıl ve düzgün bir tabaka elde etmek.

bakımlı tırnaklar
bakımlı tırnaklar

Parlak Oje Kullanmanın Pratik Yolu

Tırnak cilasının çok hızlı kurumaması ve dağılabilir bir doku elde edilebilmesi için oje parlamaları çok fazla taban kalınlığı ve yeterli parlaklık olmadan formüle edilir. Ancak yinede mükemmel opak cila katmanlı tırnak cilasını güzel bir görünüme ulaştırmak gerçekten zor olabilir, çünkü parıltı parçaları büyüktür. Uygulandıktan sonra, parlaklık seyrek ve düzensiz görünebilir, özellikle de ışıltılı parçaların zarif bir görüntü vermesini istiyorsanız endişelenmenize gerek yok, karışıklığı önlemenize yardımcı olacak ipuçlarımız var.

  • Şekilli, temiz bir tırnak ile başlayın. Bir şeffaf tırnak cilası ile tırnağı kaplayın. Çıplak tırnağı görünür kılmaktan tamamen kaçınmak isterseniz, parlaklığı tamamlayacak açık soluk bir tırnak cilası tonunu da uygulayabilirsiniz.
parlak oje
parlak oje
  • Gece için parlayan ojenizi aldıktan sonra, bir makyaj süngerinin düz köşesi yardımı ile bir miktar alın, sünger aşırı miktarı emer ve çok kalın bir cila katıyla bitmediğinden emin olarak tırnak üzerine uygulayın.
  • Parlak cilalı süngeri üstten başlayarak ve aşağıya doğru ilerleyerek tırnağınızın üzerine dokundurun.
  • Tırnağınızın tamamı kaplandığında, bir üst kat ile bitirin. Sonuç; kısa sürede düzgün sürülmüş, muhteşem ışıltılı tırnaklara sahip olursunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir