Perma Yaptırmak İsteyenler Dikkat

18 Kas

Perma çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş bir yöntemdir. Her insanın saç yapısı birbirinden tamamen farklıdır. Kimisinin ki doğuştan dalgalı ya da kıvırcık kimisinin ise dümdüzdür. Eğer siz dümdüz saçlara sahipseniz ve dalgalı saç sahibi olmanın hayallerini kuruyorsanız bunun yöntemi pek tabii ki perma yaptırmaktır. Fakat yaptığınız permanın keyfini çıkartmak istiyorsanız bu işlemin kesinlikle ve kesinlikle profesyonel bir kuaför elinden çıkması şarttır. Perma yaptırdıktan sonra saç bakımına ayrı bir özen göstermek mecburiyetindesiniz.

perma
perma

Perma Yaptırmak İsteyen Bayanlara Bazı Tavsiyeler

Perma yaptırmaya karar verdiyseniz kesinlikle ilk olarak doğru kuaförü seçmeniz gerekir. Saçlarınızı güvendiğiniz bir ele emanet etmeniz şarttır. Perma yaptırmak isteyen bayanların başına istemediği sonuçlar, durumlarda gelebiliyor, unutmayın. Eğer saçlarınız yoğun bir boyaya sahipse perma yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Unutmayın ki perma saçı yıpratan bir uygulamadır.

permanın kalıcılığı
permanın kalıcılığı

Dalgalı saçlarınızı daha uzun süre kullanmak istiyorsanız ve saç yapınızı korumak istiyorsanız iyi bir bakım yapmamız gerekir. Perma yaptırdıktan en erken 2 gün sonra saçlarınızı yıkamalısınız. Bu sayede permanız daha kalıcı olur.

Perma alerjik reaksiyona neden olabilir. Bunu önlemek adına dirsek ya da kulak arkasına perma yaptırmadan bir gün önce perma losyonu sürün. Ciltte bekletin ve tepkisini kontrol edin. Son olarak perma sonrası saç bakımına özen göstermezseniz saçlarınız yıpranır, unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir