Saç Dökülmelerinin Nedenleri?

4 Kas

Günümüzde gerek erkekler gerekse de kadınlar tarafından şikâyet edilen en büyük sorunlardan biri olan saç dökülmesi kişinin psikolojisini bozan durumlar arasında yer alır. Peki, saç dökülmesinin altında yatan sebepler nelerdir? Araştırmalara göre saç dökülmesinin pek çok nedeni olabilir. En çok karşılaşılan nedenler arasında ise genetik bozukluklar yer alır. Bunun yanı sıra saça yanlış uygulanan pek çok yöntem ve bakım ürünü de saçın ciddi şekilde dökülmesine neden olmaktadır.

Saç Dökülmelerinin Nedenleri
Saç Dökülmelerinin Nedenleri

Doğru Bilinen Yanlışlar

Saçlarınıza en çok zarar veren ve önemli bir ölçüde dökülmesini sağlayan nedenlerin başında saçı her gün aşırı sıcak su ile yıkamak geliyor. Aynı şekilde duşta temiz olmadığını düşünerek 3 veya 4 kez şampuanlamak ve iyi durulamamak da saçlarınızı olumsuz etkiler.

Saç Dökülmesi
Saç Dökülmesi

Saçlarınızın güçlenmesini ve yeniden eski haline dönmesini istiyorsanız aşırı sıcak su kullanımından vazgeçmelisiniz. Bunun yanı sıra saçınıza her gün fön çekmek yerine haftada 2 kez yapmanız saçınızın kendisini toparlama süresini hızlandıracaktır. Saçlarınızın hem bakımlı hem de canlı görünmesi için de ayda bir veya iki kere Argan yağı ile bakım yapabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir