Saç Dökülmesine Engel Olan Şeyler

16 Eyl

Herhalde bir bayanın başına gelebilecek en kötü şey saçlarının dökülmesidir. Kadınlar için saçları çok özeldir. Bir kadın ne kadar güzel olursa olsun saç konusunda zayıf ise bu güzelliğinin pek bir önemi kalmayacaktır. Bundan dolayı saçlarınızı korumalısınız. Saç dökülmesi hususunda bazı önlemler alırsanız ileride sıkıntı yaşamazsınız.

saç
saç

Neler Engel Olur?

Öncelikli olarak saç temizliğinize önem vermeniz şarttır. 2 ila 3 günde 1 yıkanmanız gerekiyor. Saçlarınızın derilerine yumuşak hamlelerle masaj yapın. Su sıcaklığını sürekli olarak değiştirin. Çok sıcak suyla yıkanmayın, saçlarınız kurur. Durulamayı iyi yapın. Bunun yanı sıra beslenmeye de özen gösterin. Her işin başlı sağlık, sağlığın başı da dengeli beslenmektir.

saç dökülmesi
saç dökülmesi

Öte yandan su tüketimi de önemli bir meseledir. Günde en az 2 veya 2,5 litre su tüketmeye özen gösterin. Suyun her bir şeyinize yararı vardır. Saçlarınızı tararken de dikkatli olun. Tararken deriye temas etmek faydalı yağların saçlarınıza yayılmasını sağlar. Fön ve düzleştirici cihazları sık kullanmayın. Sigara ve alkolü aşırı tüketmeyin. Uyku düzeninize dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir