Dekorasyonda Küçük Objeler

14 Eyl

Dekorasyon deyip geçmemeli işin özünde başlı başına bir sanat ki zaten o yüzden bu alanda verilen üniversite eğitimi bile var.

Elbette ki kişinin yaşayacağı mekanı en güzel hale getirmesi, kaliteli bir yaşam için oldukça önemli. Aslında mutluluk kabul emeli ki biraz da küçük şeyler de.

Örneğin dekorasyonda küçük objeler oldukça önemli. Küçük obje ile deyince ise akla gelenler elbette mum, çiçek, ayna, biblo, gazetelik vb.

ayna
ayna

Aslında bunların her biri üzerine başlı başına konuşulabilecek çok özel objeler biz burada işin püf noktasına değinmeye çalışacağız.

Neyi Nasıl Yapmalı?

Tüm bunları nasıl kullanmalı sorusuna ise şu  yanıtlar verilebilir:  Bu objeler kullanılırken kitsch bir görünüm oluşmaması için ardı arkasına konulmamalı ve sadelikten asla vazgeçilmemeli.

mum
mum

Bir diğer önemli olan konu olabildiğine doğal objeler seçilmeli. Gerçek çiçekler, tahtadan gazetelik, cam vazo gibi. Yani olabildiğine plastikten uzak durulmalı.

Evdeki mobilyalar ile renk uyumuna dikkat etmeli, dahası konulan yerin genel konseptine uygun objeler seçilmeli ve eve ferah bir hava vermesi sağlanmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir